Małgorzata Szyszko-Kondej

Spotkania


Spotkanie z nową książką "Wtorek, godzina 15:00" w Bibliotece im. H. Rudnickiej
(Oddział Muzeum Książki Dziecięcej) 

Gośćmi Biblioteki na spotkaniu z autorką książki "Wtorek, godzina 15:00" były dzieci z jednej ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Małgorzata Szyszko-Kondej przeczytała jedno z opowiadań. Potem młodzież wzięła udział w dyskusji. http://www.infzoliborza.waw.pl/artykul5829_wtorek-godz-1500-w-srode-o-1200


Spotkanie z Małgorzatą Szyszko-Kondej na IV Warszawskich Targach Książki

Każdy, kto przyszedł na Warszawskie Targi Książki w niedzielę 19 maja o godzinie 12:00 mógł kupić nową książkę Małgorzaty Szyszko-Kondej "Wtorek, godzina 15:00", porozmawiać z autorką i poprosić o autograf.
"Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b" - spotkanie z Małgorzatą Szyszko-Kondej

We wrześniowy poranek (17 września) zaprosiliśmy naszych młodych czytelników na dwa spotkania z pisarką i dziennikarką - Małgorzatą Szyszko-Kondej. Pierwsze spotkanie odbyło się w Bibliotece Głównej, uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich ze SP nr 171. Na początku spotkania pani Małgorzata zaprezentowała książkę "Sejf z milionem w środku czyli Bestseller III b", przeczytała jej fragmenty i opowiedziała w jaki sposób przyszedł pomysł na fabułę książki. Zbiór opowiadań "Sejf z milionem w środku czyli Bestseller III b" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, ponadto wpisany został na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka porusza ważne tematy dla każdego, nie tylko młodego człowieka: przyjaźń, akceptacja, choroba, mówi także o sile marzeń i dążeniu do ich realizacji. Przedstawione historie głównych bohaterów stały się dla dzieci pretekstem do podzielenia się własnymi przemyśleniami.

Trzecioklasiści ze Starej Miłosnej także mieli okazję rozmawiać z autorką Bestselleru III b. Na drugie spotkanie zaprosiliśmy naszego Gościa do SP nr 173. Szkoła była znakomicie przygotowana do tego wydarzenia. Stworzona została specjalnie na tą okazję gazetka o Małgorzacie Kondej i jej pracy literackiej. Dzieci były wprowadzone w temat i aktywnie brały udział w spotkaniu z pisarką. Gratką obu spotkań była możliwość nabycia książki, a także otrzymanie dedykacji i podpisu autorki.


http://www.wesola.e-bp.pl/archiwum.php?ln=3


Spotkanie w bibliotece Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Małgorzata Szyszko-Kondej spotkała się z gimnazjalistami z Wasilkowa. Opowiedziała im o pracy pisarki, dziennikarki i poetki. Przybliżyła swoją twórczość. Gimnazjaliści z zainteresowaniem słuchali czytanych opowiadań. Zadawali też dużo pytań.

    

Przeczytaj, jak opisuje to spotkanie jedna z uczestniczek:

http://www.gimnazjum-wasilkow.edu.pl/index.php5?strona=biblioteka&id=265


Spotkanie z przedszkolakami w Bibliotece im. Haliny Rudnickiej w Warszawie

Biblioteka im. H. Rudnickiej gościła Małgorzatę Szyszko- Kondej. Pisarka spotkała się z grupą przedszkolaków (sześciolatków)
z żoliborskiego przedszkola. Dzieci rozmawiały z autorką i wysłuchały kilku krótkich opowiadań z jej książki „Gdzie ucieka czas taty?”. Był też czas na wspólną zabawę z książką w tle.


Przeczytaj więcej na temat spotkania:

http://www.biblpubl.waw.pl/inne-imprezy/imprezy-2011/2121-20111207-pisarka-malgorzata-szyszko-kondej-w-bibliotece-im-h-rudnickiej


Poranek literacki w Szkole Podstawowej Nr 4 w Białymstoku

Małgorzata Szyszko-Kondej na spotkaniu z młodzieżą szkolną w Białymstoku opowiedziała o warsztacie pisarza i poety. Odpowiadała na liczne pytania uczestników. Odczytała również fragment książki "Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b". Szkolna świetlica „pękała w szwach”.


Przeczytaj więcej na temat spotkania:

http://biblioteka.bialystok.edu.pl/cms/serwis/?q=node/1187

 

Spotkanie z poezją Małgorzaty Szyszko-Kondej

W Szkole Podstawowej nr 15 w Białymstoku odbył się konkurs recytatorski poezji Małgorzaty Szyszko-Kondej. W konkursie wzięło udział 42 uczniów białostockich szkół podstawowych.

    

Przeczytaj więcej o spotkaniu:

http://nowaswietlica.eu.interia.pl/poezja.htm